Επιτροπές Π.Ε.Β.

Η λειτουργία των Επιτροπών καθορίζεται από τα οριζόμενα στο Καταστατικό και τον Εσωτερικό Κανονισμό της ΠΕΒ.

Επιτροπή Παιδείας

α/αΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣΙΔΙΟΤΗΤΑ
1.Βέρροιος ΓεώργιοςΕκπαιδευτικός ΔΕ – ΜόνιμοςΣυντονιστής
2.Γιώτη ΑικατερίνηΕκπαιδευτικός ΔΕ – ΜόνιμηΤακτικά μέλη
3.Γλυκοφρύδη ΑλεξάνδραΕκπαιδευτικός ΔΕ – Αναπληρώτρια
4.Διακίδη – Κώστα ΑικατερίνηΕκπαιδευτικός ΔΕ – Μόνιμη
5.Κασιμάτης ΑλέκοςΕκπαιδευτικός ΔΕ – Αναπληρωτής
6.Μαυραγάνη ΜαρίαΕκπαιδευτικός ΔΕ – Μόνιμη
7.Πετρομελίδης ΒασίλειοςΕκπαιδευτικός ΔΕ – Αναπληρωτής
8.Πρίνου ΛουκίαΕκπαιδευτικός ΔΕ – Μόνιμη
9.Φωτόπουλος ΧρήστοςΕκπαιδευτικός ΔΕ – Ελεύθερος επαγγελματίας (Φροντιστήριο Μ.Ε.)
10.Γεωργιάδης ΒασίλειοςΕκπαιδευτικός ΔΕ – ΑναπληρωτήςΑναπληρωματικά μέλη
11.Ζαχαρή ΜαρίαΕκπαιδευτικός ΔΕ – Μόνιμη
12.Πολύζος ΑθανάσιοςΕκπαιδευτικός ΔΕ – Μόνιμος

Επιτροπή Περιβάλλοντος & Τροφίμων

α/α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ

1.                

Μαυρίδου Αθηνά

Ομότιμη Καθηγήτρια Μικροβιολογίας, ΤΕΙ Αθήνας, μέλος Δ.Σ. ΠΕΒ

Συντονίστρια

2.                

Δημητρίου Δημήτριος

Ιδιοκτήτης της εταιρίας «Βιοανάλυση Επιστημονικά Εργαστήρια» Επιθεωρητής Συστημάτων Ποιότητας, Ιχθυολογικές/Περιβαλλοντικές Μελέτες

Τακτικά μέλη

3.                

Μανδηλαρά Γεωργία

Επίκουρη Καθηγήτρια Παν Δυτικής Αττικής & Δ/ντρια Εθν. Κέντρου Αναφοράς Σαλμονελλών & Σιγκελλών

4.                

Μπελούκας Απόστολος

Eπίκουρος  Καθηγητής  ΠΑ.Δ.Α.

5.                

Παφίλης Παναγιώτης

Αναπληρωτής. Καθηγητής  Ζωικής Ποικιλότητας Τμήμα Βιολογίας Ε.Κ.Π.Α.

6.                

Τσουβάλα Μαρία

ΥΠ.Α.Α.Τ., Προϊστάμενη Γενική Δ/νση Αλιείας

7.                

Χαλβατζή Ζωή

Προϊστάμενη Ποιοτικού Ελέγχου, HELLENIC QUALITY FOODS Α.Ε. (Μιμίκος, Κανάκης)

8.                

Χριστοδούλου Μαρία

Junior Account Manager

Sweeteners & Starches — ADM Carbohydrate Solutions 

9.                

Ψαρουλάκη Αννα

Aναπληρώτρια Καθηγήτρια Μικροβιολογίας/Ανθρωποζωονόσων, Ιατρική Σχολή Παν. Κρήτης

Επιτροπή Υγείας

α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑ
1. Ρίζου Ελένη Νοσοκομείο Άγιος Σάββας – Γενετική Συντονίστρια
2. Γεωργακά Μαλβίνα Βιολόγος – Διατροφολόγος Ελεύθερη Επαγγελματίας Τακτικά μέλη
3. Κεσανόπουλος Κων/νος ΕΣΔΥ Εργαστήριο -Διδασκαλία
4. Κόλλια Παναγούλα Καθηγήτρια Γενετικής Τμ. Βιολογίας Ε.Κ.Π.Α.
5. Μπαλασοπούλου Αγγελική Λαϊκό Νοσοκομείο – Γενετική Μονάδα Αιμοσφαιρινοπαθειών & Κυστικής Ινωσης
6. Σαμαρά Μαρία Παθ/νατομικό Εργαστήριο Ιατρικής Σχολής Λάρισας
7. Τσοχαντάρη Μαρία 1η ΥΠΕ Υπεύθυνη Κεντρικού Διαγνωστικού Εργαστήριου
8. Φόρτης Σωτήρης Νοσοκομείο Άγιος Σάββας Ανοσολογία – Συμβασιούχος σε Ερευνητικό Πρόγραμμα
8. Ψαρρίδη Λουκία Νοσοκομείο «Ερυθρός Σταυρός» Βιοχημικό Τμήμα
9. Γρηγοριάδης Σωκράτης Εμβρυολόγος Διδακτορικός Φοιτητής Αναπληρωματικό μέλος

Επιτροπή Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης & Έρευνας

α/α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

ΙΔΙΟΤΗΤΑ

1.                

Καζάνης Ηλίας

Λέκτορας στην Αναπτυξιακή Βιολογία, τμήμα Βιολογίας, Πανεπιστήμιο Πατρών

Συντονιστής

2.                

Αλεξανδράτος Αλέξανδρος

Επιστημονικός συνεργάτης τομέα Ζωολογίας & Θαλάσσιας Βιολογίας, Τμήμα Βιολογίας, ΕΚΠΑ

 

3.                

Δροσοπούλου Γαρυφαλιά

Ερευνήτρια Β’, Ινστιτούτο Βιοεπιστημών και Εφαρμογών, ΕΚΕΦΕ «Δημόκριτος»

Τακτικά μέλη

4.                

Ζαχαρίου Χριστιάννα

ΕΔΙΠ, τμήμα Ιατρικής, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

5.                

Κοσσυβάκης Αθανάσιος

Υπεύθυνος Εθνικού Εργαστήριου Αναφοράς Γρίπης νοτίου Ελλάδος, Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ

6.                

Νίνου Ελπινίκη

Υποψήφια διδάκτωρ, ΙΙΒΕΕΑ και ΕΚΠΑ

7.                

Παλλάκη Πασχαλίνα

Υποψήφια διδάκτωρ, Ινστιτούτο Βιοεπιστημών και Εφαρμογών, ΕΚΕΦΕ Δημόκριτος

8.                

Ταραβήρας Σταύρος

Καθηγητής, τμήμα Ιατρικής, Πανεπιστήμιο Πατρών

9.                

Δημητρίου Χριστίνα

Μεταπτυχιακή φοιτήτρια, τμήμα Βιολογίας, Πανεπιστήμιο Πατρών

Αναπληρωματικό μέλος