Ιστορικό Διοικητικών Συμβουλίων

Ιστορικό Διοικητικών Συμβουλίων

E-mail Εκτύπωση PDF

Προσωρινό Διοικητικό Συμβούλιο (15-2-1974 έως 26-1-1975)1. Σπάλα Δήμητρα (Πρόεδρος)2. Ανδριώτης Μιχαήλ (Γεν. Γραμματέας) 3. Αναγνωστάκη Σοφία (Ταμίας) 4. Τζανουδάκης Δημήτριος (Σύμβουλος) 5. Χριστάκη – Ζαχαριουδάκη Κων/να (Σύμβουλος) 1ο Διοικητικό Συμβούλιο (26-1-1975 έως 13-3-1977) 1. Σπάλα Δήμητρα 2. Ματσώκης Νικόλαος 3. Ανδριώτης Μιχαήλ 4. Βραχνού Ευθυμία 5. Ιωαννίδου Γεωργία 6. Τζανουδάκης Δημήτριος 7. Μαλεφάκη Βασιλική 8. Παναγιωτακοπούλου Μαρία 9. Αυλιανού Ελένη 10. Κονδύλη Αναστασία

2ο Διοικητικό Συμβούλιο (13-3-1977 έως 12-4-1979) 1. Ματσώκης Νικόλαος (Πρόεδρος) 2. Αξαρλή Κλειώ (Γεν. Γραματέας) 3. Ιωαννίδου Γεωργία (Ταμίας) 4. Πάττα Μαρία 5. Σπάλα Δήμητρα 6. Ιορδανίδου Μαρία 7. Τζανουδάκης Δημήτριος Απόφαση: Το Δ.Σ. να αποτελείται από 7 τακτικά μέλη και η θητεία του να είναι διετής. 3η Ιανουαρίου 1979: Παραίτηση της κ. Ιωαννίδου Γεωργίας από τα καθήκοντα του Ταμία της ΠΕΒ. Απόφαση να αναλάβει τα καθήκοντα του ταμείου η κ. Ιορδανίδου Μαρία.

3ο Διοικητικό Συμβούλιο (12-4-1979 έως 31-1-1981) Τακτικά Μέλη 1. Αθανασίου Κ. (Πρόεδρος) 2. Θεσσαλού – Λεγάκη Μ. (Αντιπρόεδρος) 3. Αδαμαντιάδου Α. (Γεν. Γραμματέας) 4. Σιδηροπούλου Μ. (Ταμίας) 5. Σαρίκα Λ. (Μέλος – Ειδ. Γραμματέας) Αργότερα εμφανίζεται η κ. Λιαπάκη στη θέση της κας Σαρίκα (?) ως μέλος του 3ου ΔΣ.

4ο Διοικητικό Συμβούλιο (31-1-1981 έως 18-3-1983) 1. Γιαννόπουλος Ρ. (Πρόεδρος) 2. Κολίσης Φ. (Αντιπρόεδρος) 3. Αδαμαντιάδου Σμ. (Γεν. Γραμμέας) 4. Κιούσης Θ. (Ταμίας) 5. Γεωργάτου Μ. (Αναπληρωτής Γεν. Γραμματέας) 6. Μαμαλάκη Α. (Μέλος) 7. Αναγνόπουλος Ν. (Μέλος) Αργότερα εμφανίζονται οι κκ Τσακαλία Λ. και Τσούλιας Ν. στις θέσεις των Κιούση και Αναγνόπουλο αντίστοιχα.

5ο Διοικητικό Συμβούλιο (18-3-1983 έως 10-4-1985) 1. Αθανασίου Κ. (Πρόεδρος) 2. Γιαννόπουλος Ρ. (Αντιπρόεδρος) 3. Παπαδάκης Μ. (Γεν. Γραμματέας) 4. Πλατανιστιώτη Σ. (Ταμίας) 5. Σιδηροπούλου Μ. (Αναπληρωτής Γεν. Γραμματέας) 6. Τσακαλία Λ. (Μέλος) 7. Τσούλιας Ν. (Μέλος)

6ο Διοικητικό Συμβούλιο (10-4-1985 έως 14-4-1987) 1. Τσακαλία Λ. (Πρόεδρος) 2. Σπηλιώτης Β. (Αντιπρόεδρος) 3. Αθανασίου Κ. (Γεν. Γραμματέας) 4. Σακελλάρης Γ. (Ταμίας) 5. Μαμαλάκη Α. (Αναπληρωτής Γεν. Γραμματέας) 6. Τριανταφύλλου Χ. (Μέλος) 7. Θυφρονίτης Γ. (Μέλος) 30-9-1985: Παραίτηση κ. Μαμαλάκη Α. και αντικατάσταση από τον κ. Παπαδάκης Μ. 27-1-1987: Παραίτηση κ. Τριανταφύλλου Χ. και αντικατάσταση από τον κ. Φιλιόγλου Μ.

7ο Διοικητικό Συμβούλιο (14-4-1987 έως 21-3-1990) 1. Τσακαλία Λ. (Πρόεδρος) 2. Σακελλάρης Γ. (Αντιπρόεδρος) 3. Παπαδάκης Μ. (Γεν. Γραμματέας) 4. Κονδύλη Τ. (Αναπληρωτής Γεν. Γραμματέας) 5. Αδαμαντιάδου Σμ. (Ταμίας) 6. Καραμπουρνιώτης Γ. (Μέλος) 7. Κάπουα Ντ. (Μέλος)

8ο Διοικητικό Συμβούλιο (21-3-1990 έως 1992) 1. Τσακαλία Λ. (Πρόεδρος) 2. Ασημακόπουλος Β. (Αντιπρόεδρος) 3. Παπαδάκης Μ. (Γεν. Γραμματέας) 4. Αργυροκαστρίτης Α. (Ταμίας) 5. Γκιργκινούδης Π. (Ειδ. Γραμματέας) 6. Σακελλάρης Γ. (Μέλος) 7. Καραμπουρνιώτης Γ. (Μέλος)

9ο Διοικητικό Συμβούλιο (1992 έως 15-4-1995) 1. Γιαπιτζάκης Χ. (Πρόεδρος) 2. Παυλίδης Μ. (Γεν. Γραμματέας) 3. Μουζάκη Δ. (Αναπληρωτής Γεν. Γραμματέας) 4. Αδαμαντιάδου Α. (Ταμίας) 5. Μπουγά Μ. (Μέλος) 6. Γεωργίου Γ. (Μέλος) 7. Λαμπίδης Α

10ο Διοικητικό Συμβούλιο (15-4-1995 έως 3-4-1997) 1. Γιαπιτζάκης Χ. (Πρόεδρος) 2. Καλαϊτζιδάκη Μ. (Αντιπρόεδρος) 3. Χατζηγεωργίου Γ. (Γεν. Γραμματέας) 4. Ιωάννου Η. (Ταμίας) 5. Τρύφων Ε. (Ειδ. Γραμματέας) 6. Αδαμαντιάδου Σμ. 7. Μπουγά Μ.

11ο Διοικητικό Συμβούλιο (3-4-1997 έως 17-3-2000) 1. Γιαπιτζάκης Χ. (Πρόεδρος) 2. Στάικου Α. (Αντιπρόεδρος) 3. Αδαμαντιάδου Σμ. (Γεν. Γραμματέας) 4. Πανταζίδης Γ. (Αναπλ. Γεν. Γραμματέας) 5. Μπουγά Μ. (Ταμίας) 6. Καλαϊτζιδάκης Μ. (Μέλος) 7. Κεβρακίδης Κ. (Μέλος)

12ο Διοικητικό Συμβούλιο (17-3-2000 έως 19-5-2002) 1. Σκούρας Ζ. (Πρόεδρος) 2. Στάικου Α. (Αντιπρόεδρος) 3. Πανταζίδης Γ. (Γεν. Γραμματέας) 4. Αδαμαντιάδου Σμ. (Αναπλ. Γεν. Γραμματέας) 5. Κωνσταντουλάκης Π. (Ταμίας) 6. Μπουγά Μαρία (Μέλος) 7. Καλαϊτζιδάκη Μ. (Μέλος)

13ο Διοικητικό Συμβούλιο (19-5-2002 έως 13-11-2004) 1. Σκούρας Ζ. (Πρόεδρος) 2. Παπαδάκης Μ. (Αντιπρόεδρος) 3. Αδαμαντιάδου Σμ. (Γεν. Γραμματέας) 4. Πανταζίδης Γ. (Ταμίας) 5. Θεοφιλόπουλος Γ. (Αναπλ. Γεν. Γραμματέας) 6. Μπουγά Μ. (Μέλος) 7. Καλαϊτζάκη Μ. (Μέλος) ΣΤΗΝ ΓΣ ΤΗΣ ΠΕΒ ΣΤΗΝ 20/3/2004 ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗΚΑΝ: ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΕΒιολόγων σε ΠΕΒιοεπιστημόνων και η 11μελής σύσταση του ΔΣ.

14ο Διοικητικό Συμβούλιο (13-11-2004 έως 23-12-2006) 1. Παπαδάκης Μ. (Πρόεδρος) 2. Λαζαρίδου Μ. (Αντιπρόεδρος) 3. Ηλιάδης Β. (Γεν. Γραμματέας) 4. Κόλλια Π. (Ταμίας) 5. Καψάλης Θ. (Ειδ. Γραμματέας) 6. Σαρίκα Λ. (Μέλος) 7. Τσιτσιλώνη Ρ. (Μέλος) 8. Βοριάς Κ. (Μέλος) 9. Ζοάννος Α. (Μέλος) 10. Θεοφιλόπουλος Γ. (Μέλος) 11. Φωτόπουλος Χ. (Μέλος) Μετά την παραίτηση των: Βοριά, Τσιτσιλώνη, Σαρίκα την θέση τους πήραν οι συνάδελφοι Καστρινάκης Νίκος, Μπαμπίλης Νίκος και Λαοκρατία Λάκκα.

15ο Διοικητικό Συμβούλιο (23-12-2006) 1. Παπαδάκης Μ. (Πρόεδρος) 2. Λαζαρίδου Μ. (Αντιπρόεδρος) 3. Πλαανιστιώτη Σ. (Γεν. Γραμματέας) 4. Ριζοπούλου Σ. (Ειδ. Γραμματέας) 5. Κόλλια Π. (Ταμίας) 6. Ζοάνος Α. (Μέλος) 7. Κατωπόδης Γ. (Μέλος) 8. Λάκκα Λαοκρατία (Μέλος) 9. Λεονάρδος Ι. (Μέλος) 10. Πανόπουλος Ν. (Μέλος) 11. Παπαχατζοπούλου Αδ. (Μέλος)

16ο Διοικητικό Συμβούλιο  1. Παπαδάκης  Μ.  (Πρόεδρος), 2. Λαζαρίδου  Μ. (Αντιπρόεδρος), 3. Πλατανιστιώτη Σ. (Γ. Γραμματέας), 4. Κατωπόδης  Γ.    (Ειδικός Γραμματέας), 5.Κόλλια  Π. (Ταμίας), 6. Ζοάνος Α. (Μέλος), 7. Καψάλης Θ. (Μέλος), 8. Κοκκινόπουλος Δ.  (Μέλος), 9. Παπαθανασίου  Σ.  (Μέλος), 10. Παπαχατζοπούλου  Α. (Μέλος), 11. Σανούδου Δ. (Μέλος).

Τελευταία Ενημέρωση ( Δευτέρα, 13 Απριλίου 2009 15:30 )
 
Εγγραφείτε στην ΠΕΒ και πάρτε μέρος στις ομάδες εργασίας της. Η προσπάθεια που καταβάλλεται, έχει την ανάγκη της συμμετοχής όλων μας!!!


Δίκτυο Μεταπτυχιακών Φοιτητών στις Βιοεπιστήμες


Συμμετάσχετε στο Πανελλήνιο Δίκτυο Μεταπτυχιακών Φοιτητών στις Βιοεπιστήμες !!!

Υποβολή άρθρων, ειδήσεων, ανακοινώσεων, κλπ.

 Στη διεύθυνση  ηλεκτρονικού  ταχυδρομείου: grammateia@gmail.com


Προκηρύξεις Θέσεων



Επιστολές που λάβαμε